2025 yerleştirme verileri
Konya LGS Taban Puanları 2026
Son güncelleme: 18 Ekim 2026 · Yazar: PuanRobotu Editör Ekibi
Konya genelindeki liselerin taban puanları, yüzdelik dilimleri ve 2026 kontenjanları. Tablo başlıklarına tıklayarak sıralayabilirsin.
| Okul | İlçe | Tür | Taban Puan | Yüzdelik Dilim | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Konya Fen Lisesi | KARATAY | Fen Lisesi | 479,63 | %0,92 | 120 |
| Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 474,37 | %1,29 | 60 |
| Meram Fen Lisesi | MERAM | Fen Lisesi | 468,31 | %1,80 | 120 |
| Selçuklu Fen Lisesi | SELÇUKLU | Fen Lisesi | 467,79 | %1,85 | 120 |
| Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 454,40 | %3,19 | 60 |
| Konya Meram Fen Lisesi | MERAM | Fen Lisesi | 454,07 | %3,22 | 120 |
| Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 454,07 | %3,22 | 120 |
| Selçuklu Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu Lisesi | 441,47 | %4,69 | 120 |
| Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 439,16 | %4,98 | 120 |
| Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi | SELÇUKLU | Fen Lisesi | 437,44 | %5,21 | 90 |
| Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu Lisesi | 437,26 | %5,23 | 150 |
| Mehmet Ali Uzman Anadolu Lisesi | KARATAY | Anadolu Lisesi | 431,09 | %6,06 | 120 |
| Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 428,15 | %6,47 | 60 |
| Meram Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 427,76 | %6,52 | 120 |
| Karapınar İbrahim Gündüz Fen Lisesi | KARAPINAR | Fen Lisesi | 425,30 | %6,86 | 90 |
| Hekimoğlu Ali Paşa Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 425,30 | %6,86 | 120 |
| Ereğli Azmi Yüksel ve Zehra-Yüksel Fen Lisesi | EREĞLİ | Fen Lisesi | 423,76 | %7,08 | 120 |
| Sare Davut Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 420,73 | %7,50 | 90 |
| Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 415,48 | %8,29 | 30 |
| Ereğli Anadolu Lisesi | EREĞLİ | Anadolu Lisesi | 414,24 | %8,46 | 90 |
| Karaman Bey Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 414,24 | %8,46 | 120 |
| Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 414,24 | %8,46 | 90 |
| Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi | SEYDİŞEHİR | Fen Lisesi | 413,75 | %8,55 | 90 |
| Karatay 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi | KARATAY | Anadolu Lisesi | 410,89 | %8,99 | 90 |
| Konevi Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 410,89 | %8,99 | 120 |
| Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi | AKŞEHİR | Fen Lisesi | 408,25 | %9,40 | 90 |
| Beyşehir Fen Lisesi | BEYŞEHİR | Fen Lisesi | 407,54 | %9,51 | 90 |
| Ilgın Fen Lisesi | ILGIN | Fen Lisesi | 405,34 | %9,88 | 90 |
| Selçuklu Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 403,83 | %10,11 | 90 |
| Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 400,38 | %10,68 | 30 |
| Karatay Borsa İstanbul Anadolu Lisesi | KARATAY | Anadolu Lisesi | 398,22 | %11,04 | 120 |
| Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi | MERAM | Anadolu Lisesi | 398,22 | %11,04 | 90 |
| Karatay Aydınlık Evler İMKB Sosyal Bilimler Lisesi | KARATAY | Sosyal Bilimler Lisesi | 396,17 | %11,38 | 90 |
| Haydar-Fadim Kocaer Fen Lisesi | ÇUMRA | Fen Lisesi | 388,98 | %12,58 | 60 |
| Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi | SEYDİŞEHİR | Anadolu Lisesi | 386,22 | %13,07 | 60 |
| Şehit Turgut Burkay Korkmaz Anadolu Lisesi | AKŞEHİR | Anadolu Lisesi | 380,73 | %14,02 | 90 |
| Kulu Fen Lisesi | CİHANBEYLİ | Fen Lisesi | 377,30 | %14,64 | 60 |
| Konya Meram Anadolu İmam Hatip Lisesi | MERAM | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 367,23 | %16,51 | 60 |
| Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 363,47 | %17,24 | 60 |
| Beyşehir Anadolu Lisesi | BEYŞEHİR | Anadolu Lisesi | 356,67 | %18,57 | 120 |
| Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi | KARAPINAR | Anadolu Lisesi | 354,05 | %19,07 | 120 |
| Konya Hacıveyiszade Anadolu İmam Hatip Lisesi | KARATAY | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 353,70 | %19,16 | 60 |
| Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi | SELÇUKLU | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 353,70 | %19,16 | 60 |
| Konya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KARATAY | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 342,17 | %21,50 | 30 |
| Kadınhanı Faik İçil Anadolu Lisesi | KADINHANI | Anadolu Lisesi | 341,53 | %21,62 | 60 |
| Meram Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MERAM | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 331,42 | %23,89 | 30 |
| Meram Anadolu İmam Hatip Lisesi | MERAM | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 328,41 | %24,56 | 60 |
| Bozkır 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi | BOZKIR | Anadolu Lisesi | 319,71 | %26,59 | 60 |
| Karatay Anadolu İmam Hatip Lisesi | KARATAY | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 316,99 | %27,24 | 60 |
| Çumra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇUMRA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 316,99 | %27,24 | 30 |
| Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 310,55 | %28,81 | 30 |
| Meram 15 Temmuz Şehitleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | MERAM | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 308,39 | %29,35 | 30 |
| Konya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | KARATAY | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 304,99 | %30,21 | 30 |
| Meram Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MERAM | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 304,99 | %30,21 | 30 |
| Karatay Fetih Anadolu İmam Hatip Lisesi | KARATAY | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 301,98 | %30,99 | 30 |
| Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi | AKŞEHİR | Sosyal Bilimler Lisesi | 301,20 | %31,19 | 90 |
| Karatay Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi | KARATAY | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 297,76 | %32,12 | 60 |
| Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 296,18 | %32,52 | 30 |
| Kulu Anadolu Lisesi | CİHANBEYLİ | Anadolu Lisesi | 290,54 | %34,08 | 90 |
| Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 286,23 | %35,32 | 30 |
| Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SELÇUKLU | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 282,18 | %36,51 | 30 |
| Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Konya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | MERAM | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 277,76 | %37,85 | 30 |
| Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | EREĞLİ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 230,79 | %55,98 | 30 |
| Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | AKŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 205,02 | %71,59 | 30 |
| Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | EREĞLİ | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 201,40 | %74,23 | 30 |
| Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi | ÇUMRA | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 197,13 | %77,35 | 24 |
| Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SEYDİŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 194,81 | %79,06 | 30 |
| Adil Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | AKŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 190,90 | %81,99 | 30 |
| Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi | SEYDİŞEHİR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 190,86 | %82,02 | 24 |
| Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi | BOZKIR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 190,78 | %82,07 | 24 |
| Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | SEYDİŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 183,47 | %87,23 | 30 |
| Şehit Türkan Tekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | BEYŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 174,50 | %92,54 | 30 |
| Şehit Türkan Tekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | BEYŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 174,05 | %92,78 | 30 |
| Şehit Türkan Tekin Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | BEYŞEHİR | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 173,36 | %93,10 | 30 |
| Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi | YUNAK | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 163,49 | %96,87 | 30 |
| Çumra Çatalhöyük Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | ÇUMRA | Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi | 161,24 | %97,45 | 30 |
| Ereğli Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | EREĞLİ | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 158,67 | %98,00 | 30 |
| Karatay Fettah Tamince Anadolu İmam Hatip Lisesi | KARATAY | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 157,63 | %98,20 | 60 |
| Mustafa Kemal Akkılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi | AKŞEHİR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 157,24 | %98,28 | 30 |
| Beyşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi | BEYŞEHİR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 155,82 | %98,55 | 30 |
| Karapınar Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi | KARAPINAR | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 152,32 | %98,97 | 30 |
| Ilgın Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi | ILGIN | Anadolu İmam Hatip Lisesi | 149,66 | %99,24 | 30 |
Taban puan ve yüzdelik dilimler 2025 MEB merkezi yerleştirme sonuçlarına, kontenjanlar 2026 verilerine aittir. Taban puanlar her yıl değişir.
Konya Taban Puanları Hakkında
Bu tabloda Konya ilindeki merkezi sınavla öğrenci alan liselerin 2025 yerleştirme taban puanları ve yüzdelik dilimleri listeleniyor. Taban puan, okula yerleşen son öğrencinin puanıdır; yüzdelik dilim ise tercih döneminde daha istikrarlı bir referanstır.
Kendi puanına uygun okulları otomatik bulmak için LGS Tercih Robotunu, puanını hesaplamak için LGS Puan Hesaplama aracını kullanabilirsin. Diğer iller için tüm illerin taban puanları sayfasına dön.